Schaghticokes asuva tuntud turismitalu pidajatele määrati osariigi poolt 13 000 dollari suurune trahv, kuna nad keeldusid ligikaudu kahe aasta eest usulistel põhjustel samasoolise paari pulmatseremoonia võõrustamisest.

Inimõiguste Komisjon leidis, et Liberty Ridge talu pidajad Robert ja Cynthia Gifford rikkusid Jennifer ja Melissa McCarthy õigusi, mis on nendele tagatud New Yorki osariigis 2011. aastal vastu võetud samasooliste abielu lubava seadusega.

Cynthia Gifford andis 2012. aastal tema poole pöördunud paarile aga teada, et oma roomakatoliku usu tõttu oleks tema jaoks nende pulmatseremoonia lubamine oma talus problemaatiline.

Inimõiguste Komisjoni kohtuniku Migdalia Paresi poolt määratud ja komisjoni liikme Helen Diane Fosteri poolt heakskiidetud karistus sisaldas endas 10 000 dollari suurust rahatrahvi talule ning 1500 dollari suurust kahjutasu kummalegi naisele keeldumisest tingitud „hingelise valu“ tekitamise eest.

Hagejate advokaat Mariko Hirose lisas veel, et „kõikidel New Yorki elanikel on õigus oma usulistele veendumustele, kuid ettevõtted ei tohi diskrimineerida seksuaalse orientatsiooni põhjal täpselt samamoodi nagu nad ei tohi seda teha ka rassi või rahvusliku päritolu tõttu.“

Giffordsite advokaat Jim Trainor vastas aga, et tema kliendid on varasemalt Liberty Ridge talus lubanud korraldada küll homoseksuaalidele suunatud üritusi, kuid seekord tundsid nad, et sellise religioosse tseremoonia korraldamine oleks vastuolus nende usuliste veendumustega.

Sarnaseid juhtumeid on hakanud aset leidma üha rohkem, millest nähtub, et homoseksuaalide "õigused" tõstetakse kõrgemale kohale kui fundamentaalne õigus usu- ja veendumustevabadusele ning südametunnistuse vabadusele.

Vt lähemalt siit.