Globaalvalitsuse vastu võitlejad Geert Wilders ja Marine Le Pen end ühispildile sättimas. Foto: Wolfgang Rattay, Reuters/Scanpix

Brexiti käilakuju Nigel Farage ütles eile Fox Newsile antud intervjuus, et tänased valimised Hollandis ning sel kevadel Prantsusmaal on näide käimasolevast lahingust rahvusriikide ja eliidi poolt kontrollitud globaalvalitsuse vahel.

"Ma arvan, et 2016. aasta globaalne revolutsioon Brexiti ja [president Donald] Trumpi võiduga ning sellega, kuidas itaallased referendumil ühest peaministrist vabanesid, see jätkub," vahendab TruNews.

"Mis ei tähenda, et iga valimine tooks dramaatilise tulemuse, kuid seda ma ütlen, et kui ma öelnuks teile neli aastat tagasi, et Geert Wilders oleks päev enne valimisi tasavägises seisus peaministriga, siis te oleksite öelnud, et ma olen midagi imelikku suitsetanud," jätkas Farage.

Wildersi ja peaministri Mark Rutte "tasavägine rebimine näitab, kuivõrd hämmastavaid edusamme on võimalik astuda. Seega … ma arvan, et läbi Hollandi ja Prantsuse valimiste jne saate te näha selle revolutsiooni jätkumist globaalvalitsuse vastu."

Küsides, miks peaksid ameeriklased sellest hoolima, vastas Farage: "Ma arvan, et Euroopa Liit oli sisuliselt selle prototüüp, mille osaks Hillary Clinton teie maa teha tahtis, ja ma arvan, et Trumpiga te olete sellest pääsenud ning kuigi Holland iseenesest ei pruugi omada tohutut tähendust, ärge alahinnake mais lõppevate Prantsusmaa presidendivalimiste protsessi suurusjärku."

Ta ennustas, et "tõenäoliselt tuleb lahing Marine Le Peni ja Emmanuel Macroni vahel. Macroni, kes usub globalismi, kes usub suurde rahvusteülesesse valitsusse, ja Le Peni vahel, kes usub rahvusriigi demokraatiasse."

Le Peni "võidu korral oleks efekt globaalpoliitikale sama suur, kui Brexit või Trump," usub Farage.

Intervjuu on siin, ülalmainitud lõik algab 57. sekundi juurest:

https://www.youtube.com/watch?v=2QfJP3peL-8