Paar nädalat tagasi levis sotsiaalmeedias kulutulena patriootlike noorte flaamide video sellest, kuidas neil õnnestus nurjata pahempoolsete poolt sisserände toetuseks korraldatud aktsioon Ghentis.

Rühmituse Schild & Vrienden asutaja ja juhi Dries van Langenhove hinnangul on “võitlus kultuurimarksismi ja kontrollimatu massiimmigratsiooni vastu vallandunud kogu maailmas.”

“Kõikjal moodustatakse väikesi rahvuslaste rühmitusi ning need kasvavad iga päevaga,” ütles van Langenhove portaalile Voice of Europe antud intervjuus.

Ta selgitas, et nad tahtsid oma videoga maailmale teada anda, et flaami rahvuslased teevad oma osa ja annavad oma panuse.

“Me tahame inspireerida Flaami noori ja Euroopa noori tõusma ja võitlema oma pärandi ja oma tuleviku eest,” ütles ta.

Noortejuht on tänulik, et nende video on vaatamata korduvatele kustutamistele laialdast kõlapinda leidnud ning usub, et “suur hääletu enamus on hakanud end kuuldavaks tegema.”

Liikuma pani noored flaamlased see, kuidas “meie silme all hävitatakse meie kultuuri ja pärandit. Meie identiteet asendatakse häbi ja süütundega.”

Küsimuse peale, kas neid kohalikus peavoolumeedias ka paremäärmuslasteks kutsutakse, vastas van Langenhove, et “praegu kohtleb Belgia meedia meid üsna õiglaselt, kuna me keskendume positiivsetele ettevõtmistele.

Me aitame eakaid ja kodutuid, me korjame üles prahti ja prügi, me puhastame mälestusmärke ja julgustame inimesi ostma kohalikke tooteid.”

Schild & Vrienden tahab liidri sõnutsi kasvada massiliikumiseks ning muuta Flaami ajalugu.

Noortest ja aadetest