EKRE noorteorganisatsiooni Sinine Äratus poolt Eesti Vabariigi 101. aasta päeva tähistamiseks korraldatud tõrvikurongkäigust võttis osa rohkelt konservatiivse maailmavaatega noori, 24. veebruaril 2019, Tallinnas. Foto: Scanpix

Rahvusringhäälingu poolt tellitud 4700 vastajaga Turu-uuringute küsitlusest selgus, et valimisealiste kõige nooremas 18-24-aastaste vanusegrupis on kõige populaarsemaks parteiks Eesti Konservatiivne Rahvaerakond, vahendab ERR.

Valimisealiste kõige nooremas 18-24-aastaste vanusegrupis toetab EKRE-t 23 protsenti küsitletutest. Noorte seas järgnevad EKRE-le populaarsuselt võrdselt 20-protsendilise toetusega Reformierakond ja sotsid ning alles neljandal kohale jääb 14 protsendiga Keskerakond.

EKRE toetus on 20 protsendiga üsna kõrge ka vanemas 50-64-aastaste vanusegrupis, kus see on Keskerakonna järel enam-vähem võrdne Reformierakonna omaga (21%). 

Mehed eelistavad EKRE-t, naised Keskerakonda

EKRE-t toetavad keskmisest enam mehed: valimistel annaks neile hääle 23 protsenti meestest ja 13 protsenti naistest. Meeste hulgas on EKRE toetus seega enam-vähem võrdne Reformierakonna (24) Keskerakonna (23) omaga.

Naiste hulgas on 31 protsendiga selgelt populaarseimaks parteiks Keskerakond, millele järgneb 25 protsendiga Reformierakond. Ka Sotsiaaldemokraatlik erakond naudib 14 protsendiga naiste hulgas arvestatavat toetust, samas kui meestest toetab sotse vaid 7 protsenti.

Toimetas Martin Vaher