Väike tüdruk burkaga Kabuli kandis. Foto: Scanpix

Lõppeval nädalal kiitis Norra parlament heaks eelnõu, millega keelatakse haridusasutustes nägu osaliselt või täielikult varjavate islamirõivaste kandmine.

Keeld kehtib ühteviisi nii õpilastele kui õpetajatele, ning samuti lasteaiakasvatajatele, kui "käsil on õpetamine", kirjutab The Local.

Samal ajal valitseb Rootsi "problemaatiliste linnaosade" eelkoolides väidetavalt valmidus sundida lapsi näokatteid kandma, kui nende vanemad seda nõuavad.

Nagu kajastab Breitbart, on Göteborgs Posten välja selgitanud, et migrandirohketes piirkondades on mitmed koolid nõus nõtkutama põlvi vanemate religioosse surve ees – selleni välja, et ühel väikesel tüdrukul tuli tunni ajal lubada mobiiltelefonis FaceTime'i funktsiooni kasutada, et vanemad saaksid näokatte kandmist reaalajas kontrollida.

Uudisele reageeris raevukalt roheliste leerist pärinev haridusminister Gustav Fridolin, kes ei salli olukorda, kus "koolid teevad kompromissi laste õigustega", mis muuhulgas tähendavad vabadust "väljendada ennast" isikupärase riietusega.

Danke schön: Frankfurdis käskis direktor emal kiusatud tüdruku kooliks rätti mähkida