Norra naftaplatvorm Põhjameres. Foto: Scanpix

Norra valitsus otsustas oktoobris vastu võetud määrusega muuta riigi nafta- ja energeetikaministeeriumi nime, et see harmoneeruks paremini rohepöörde agenda dikteeritud ideoloogiaga.

Alates 2024. aasta jaanuarist hakkab varasemalt nafta- ja energeetikaministeeriumina tuntud valitsusharu kandma üksnes energeetikaministeeriumi nime. 

Vaatamata nimemuutusele ei muutu ministeeriumi sisulised funktsioonid. Ministeerium jääb jätkuvalt kureerima kogu energeetika sektorit, kaasa arvatud naftamaardlate ekspluateerimist. 

Praegune nafta- ja energeetikaminister Terje Aasland sõnas, et "me vajame nii taastuvenergiat kui ka naftat ja gaasi, mis oleksid omakorda seotud heitgaaside minimeerimise meetmetega nagu vesinikul põhinevad lahendused ning süsiniku salvestamise tehnoloogiad". 

Nafta- ja gaasivarude poolest rikas Norra ei kavatse vaatamata rohepöörde survele loobuda fossiilkütuste kasutamise arendamisest.

Käesoleva aasta alguses kiitis Norra valitsus heaks 19 uue avamere nafta ja gaasimaardla arendamise, millesse planeeritakse investeerida 200 miljardit krooni (ligikaudu 17 miljardit eurot). 

Toimetas Adrian Bachmann