Endine USA president Barack Obama on tänaste USA vahevalimiste eel demokraatidest kandidaatide toetuseks siin-seal koosolekuid pidanud, rääkides peamiselt siiski iseendast.

Mõnede vaatlejate silmis on imekspandav, kuidas Obamal õnnestus äsja Miamis esinedes vähem kui 90 sekundi jooksul õigustada eraserveri pidamist oma välisministri Hillary Clintoni poolt, põlastada surmava Ebola-viiruse tõsidust, pilgata president Donald Trumpi ning kaitsta Kesk-Ameerikast Ühendriikide poole kulgevaid migrandikaravane.

Obama oli väga pahane selle pärast, kuidas “poliitikud praegu jultunult, korduvalt, varjamatult, häbitult valetavad. Lihtsalt mõtlevad asju välja. Nagu nad nüüd kogu aeg teevad. Muuseas, see pole esimene kord – nad teevad seda iga valimistsükli ajal. Nad üritavad hirmutada rahvast ja siis tulevad valimised ja probleem haihtub – äkitselt, maagiliselt,” ütles Obama.

Näiteks “nüüd aastal 2018 nad ütlevad teile, et Ameerika jaoks on eksistentsiaalne oht see kamp vaeseid pagulasi tuhandeid miile eemal.

Nad viivad isegi meie vaprad sõjaväelased perede juurest ära – poliitilise triki tarvis piiril!”

Ta toonitas, et “meie sõjaväelased on paremat väärt.”

Videos tuleb kõnealune lõik 7:40 kohalt.

Karavan 2 on oluliselt ohtlikum