Vaikne hetk telgi ees, enne kui karavan taas teele läeb. Foto: Scanpix

Daily Maili teatel on teine Guatemalast Mehhikosse tunginud ja USA poole suundunud migrandikaravan vägivaldne ja väidetavalt relvastatud.

Esimesena teele läinud karavaniga kõrvutades on see koosseis korratum ning nende takistamisel said Guatemala siseministeeriumi teatel vigastada sealsed politseinikud.

Mehhiko korrakaitsjaid on karavani liikmed rünnanud kivide, klaaspudelite ja ilutulestikurakettidega.

Nagu kurtis Mehhiko siseminister Alfonso Navarrete Prida, paigutati piirile tormi joostes kõige ette vanurid, rasedad naised ja lapsed, kes olid seetõttu jalge alla trampimise ohus, kuid "õnneks seda ei juhtunud," ütles minister.

Ka USA poolelt sõjalist piirikaitseaktsiooni korraldav õhujõudude kindral Larry O'Shaughnessy ütles reporteritele, et sellist karavani pole varem nähtud.

"See karavan erineb [nendest], mida me minevikus näinud oleme," vahendab kindralit Breitbart – ja seda eriti "kõrgema organiseerituse" poolest.

Viitega Mehhiko siseministeeriumi allikatele kirjutab Breitbart samuti, et kaks karavani liiget (22 ja 17 aasta vanused noormehed) avasid politseinike pihta tule.

Rändajatelt õnnestus konfiskeerida üks Glocki püstol.

Washington Examineri andmetel läkitab Donald Trumpi administratsioon USA-Mehhiko piirile 5200 sõdurit – abiks Texases, New Mexicos, Arizonas ja Californias piiril paiknevale 2100 rahvuskaartlasele.

Tuhat täiendavat ohvitseri on valmis pannud ka USA tolli- ja piirivalveamet.

Samal ajal on karavanide kulgu Ühendriikide suunas hakatud hoogustama bussidega.

Nagu kirjutab ZeroHedge viitega Fox Newsi videole, luges reporter Griff Jenkins busside arvuks vähemalt 11.

Jenkins usub, et busse on tulemas lisaks. Kokku oleks neid karavani USA vahevalimisteks ehk 6. novembriks kohaletoimetamiseks tarvis umbkaudu 80, hindab ta olukorda.