Objektiiv 80: Roland Tõnisson räägib oma romaanist “Gosudar”


Raadiosaatel “Objektiiv” on hea meel esitleda meie portaali püsikolumnisti Roland Tõnissoni ja tema uut romaani “Gosudar”. Räägime romaani peategelasest Ivan Julmast – inimesest, valitsejast ja tema ajast.  

Romaani tutvustuses ütleb ajaloolane Jaak Valge: “Tõnissoni teos tabab hästi ajastu hõngu, viib lugeja mitmesaja aasta vanuste sündmuste keskele ja toob inimhinged päevavalguse kätte nende ahnuses ja ülluses. Ivan ise avaneb lugeja ees kui laps, nooruk, abikaasa, väepealik, mees, valitseja, patune ja kahetseja, tapja ja armulikkus ise, sõber ja vaenlane. Ta on taga kiusatud tagakiusaja. Nägemus endast kui Jumala tahte täideviijast ei lase kõhelda oma otsustes ja tegudes. Toonane ühiskond oli religioossusest lausa läbi imbunud ning autor kui teoloog ja õigeusu vaimulik suudab seda näha ja tõlgendada hoopis paremini kui keegi, kes vaid tagantjärgi tarkusega kirjeldab möödunud sündmusi.”

Raadiosaade “Objektiiv” on Pereraadio eetris reedeti kell 19, kordusena laupäeval kell 14. Saadet on võimalik järelkuulata portaali Objektiiv raadiorubriigis.

Saadet juhib Markus Järvi.

Kui peate Objektiivi tegevust oluliseks, siis toetage seda annetusega! Annetuse vormistamine annetustelehel võtab vaid mõne hetke. Täname!

Aidake viia artikli sõnum palju suurema hulga inimesteni, jagades artiklit sotsiaalmeedia kaudu oma sõprade ja tuttavatega!
JAGA
Markus Järvi
Markus Järvi on SA Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks üks asutajatest ja juhatuse liige. Alates 2018. aasta novembrist on ta portaali Objektiiv peatoimetaja. Ta on lõpetanud Roomas Püha Risti Ülikooli filosoofia ja teoloogia erialal, on abielus ning kolme lapse isa.