Peaminister Jüri Ratas ja president Kersti Kaljulaid. Foto: Scanpix

SAPTK juhatuse liikmed Markus Järvi ja Varro Vooglaid pöördusid kirjaga president Kersti Kaljulaiu ja peaminister Jüri Ratase poole, paludes Eesti 200-ga seotud isikute osalusel ja last kasutades ellu viidud poliitilise provokatsiooni hukka mõista. Avaldame pöördumise presidendi poole muutmata kujul.

Eesti Vabariigi president, pr Kersti Kaljulaid!

Pöördume Teie poole, et juhtida tähelepanu möödunud pühapäeval Vabaduse väljakul toimunud ÜRO rändeleppe vastasel meeleavaldusel aset leidnud väga inetule intsidendile, mille käigus Eesti 200 vabatahtlike koordinaator Kadri Napritson-Acuna ja projektijuht Teele Holmberg osalesid küünilises provokatsioonis, kus kasutati Holmbergi ja peaprovokaatori Florian Hartlebi ühist last.

27. novembril tegite Facebookis avalduse, kus mõistsite hukka riigikogu ees toimunud meeleavaldusel aset leidnud teod, mis Teie hinnangul ei sobitu Eesti poliitilise kultuuriga. Selleks, et Teie hukkamõist ei näiks üksnes valikuline – nagu see juba paistis seoses Teie vaikimisega Indrek Tarandi selgelt provokatiivse ja õigusvastase (KarS § 158) tegevusega seonduvalt –, palume Teil avalikult hukka mõista ka Eesti 200 töötajate osalusel ellu viidud provokatsioon, mille kohta leiate täpsema ülevaate allpoolt välja toodud ja osutatud allikatest [temaatiline pressiteade – toim], ennekõike portaalis Objektiiv eile avaldatud erisaatest "Fookuses":

http://objektiiv.ee/fookuses-eri-eesti-200-tootajad-osalesid-kuunilises-provokatsioonis-kasutades-selleks-vaikest-last/

Ilmselgelt ei tohiks sellistesse provokatsioonidesse suhtuda ükskõikselt, sest need on suunatud ühiskondliku konflikti esile kutsumisele ning võivad lõppeda väga kahetsusväärsete tagajärgedega. Eriliselt tuleks hukka mõista väikeste laste kasutamine poliitiliste provokatsioonide vahendina. Kindlasti nõustute ka sellega, et poliitilise kultuuri oluliseks osaks peaks olema elementaarse lugupidamise säilitamine oma poliitiliste ja ideoloogiliste oponentide vastu, mh selle läbi, et mitte sekkuda nende avalikesse koosolekutesse, rääkimata neil koosolekutel teadlikult konfliktide õhutamisest.

Teie avalikku seisukohavõttu ootama jäädes

Varro Vooglaid ja Markus Järvi
SA Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks

Fookuses eri: Eesti 200 töötajad osalesid küünilises provokatsioonis, kasutades selleks väikest last