Youtube'i poolt Objektiivile saadetud tsensuuriteade. Foto: kuvatõmmis

Youtube otsustas pärast "hoolikat kaalumist" mitte rahuldada Objektiivi apellatsiooni vihakõnena eemaldatud Martin Helme intervjuu taastamiseks.

"YouTube andis meie apellatsiooni peale teada, et Markus Järvi vestlus Martin Helmega, mis sai avaldatud 2019. aasta märtsi alguses ja mille YouTube eelmisel nädalal ära kustutas, jääb siiski kustutatuks, kuna pärast väidetavat "hoolikat kaalumist" olevat leidnud kinnitust, et tegu on siiski vihakõnega. Sellest nähtub, et apellatsioonide esitamine YouTube'ile on sisuliselt mõttetu, sest selle tagasilükkamine on sama automatiseeritud ja formaalne kui apellatsioonide aluseks olnud saadete vihakõneks tembeldamise ja kustutamise otsused," kommenteeris Varro Vooglaid.

Apellatsioonis märkis Objektiiv, et endise riigikogulase ja nüüdse rahandusministriga tehtud intervjuu ei sisalda midagi, mida saaks pidada Youtube'i sisueeskirjade rikkumiseks. "Palume teil parandada oma viga, mis on ilmselt põhjustatud pahatahtlikest raporteerimistest, ning taastada meie saade muuhulgas selleks, et tõestada, et YouTube ei tegele ideoloogilise ega poliitilise diskrimineerimisega. Kui aga peate meie saadet endiselt vihakõneks, siis palun selgitage täpsemalt, millised meie väljaütlemised on YouTube'i platvormil keelatud," seisab apellatsioonis.

"Ootuspäraselt ei ole mitte mingit selgitust antud ja pole raske arvata, miks — sellepärast, et robotid, mis niisuguseid vastuseid koostavad, ei oska saadet vaadata ega selles öeldust aru saada. Jutt "hoolikast kaalumisest" on lihtsalt naeruväärne vale. Ehk kokkuvõtlikult on olukord selline, et Objektiivi saated tembeldatakse alatute pealekaebajate tegevuse tulemusel vihakõneks ja võetakse maha ning apellatsioonide esitamisest ei ole absoluutselt mitte mingit tolku, kuna keegi sisuliselt neid ei menetlegi," tõdes Vooglaid.

Toimetas Jaanus Vogelberg