Suur paast. Foto: Bigstockphoto

"Võta vaikust, keskendu endasse. Praegu on paastuaeg, mis ei ole mõeldud eelkõige "turisti einest" loobumiseks ega leivale või mittemäärimiseks, vaid eelkõige sisekaemuseks, tõdeb Objektiivi raadiosaates portaali kolumnist, kirjanik ja vaimulik Roland Tõnisson. Vestlust juhib Indrek Petersoo.

"Jumala teed ei ole kärarikkad, vaid Ta kõnetab meid väga kummalisel moel. Kui meis ei ole vaikust ega rahu, siis me ei kuule Jumalat. Soome keeles on tore sõna häslinki, mis tähendab pidevat sebimist ja rabelemist: alates hommikust kui silmad avad kuni õhtuni oled hõivatud mingisuguste jamadega. Kui pidev häslinki käib, siis inimene ei kuulegi Jumala häält," ütles Tõnisson.

"Võta vaikust, keskendu endasse. Praegu on paastuaeg, mis ei ole mõeldud "turisti einest" loobumiseks ega leivale või mittemäärimiseks, vaid eelkõige sisekaemuseks. See on aeg küsida endalt kes ma olen, milline ma olen ja millisena ma ükskord Issanda ette astun," selgitas saatekülaline.

Objektiivi raadiosaade kõlab Pereraadio eetris laupäeviti kell 17 ning on järelkuulatav nii Pereraadio kodulehel kui Objektiivi portaalis.

Kuulake lisa saatest!