Objektiivi raadiosaate mikrofoni taga on meie portaali uus toimetaja Martin Vaher, kellega vestleme kiibistamisest, tehnoloogilisest düstoopiast ja eraelu puutumatusest tema hiljuti ilmunud mahuka artikli “Uusorjad: kiibistamisest digitaalse düstoopiani” teemal. Vestlust juhatab Markus Järvi. 

Hiljuti on Eestiski lasknud mitmete tehnoloogiafirmade juhtivad töötajad ühes personaliga end vabatahtlikult kiibistada. Ettevõtete seas, mille liikmed kiibistamist edendavad, on mh Mainor Ülemiste AS ja Tele 2. Viimane plaanib kiibistamise teenust pakkuda ka klientidele.

Martin Vaher ja Markus Järvi vaatlevad kiibistamise fenomeni ning arutlevad totalitaristliku  jälgimisühiskonna ja tehnoloogilise düstoopia üle, kuhu selline tegevus välja viib.

Kuulake lisa raadiosaatest!

Objektiivi raadiosaade on käesoleval hooajal Pereraadio eetris üle nädala reedeti ja kordusena laupäeval, järelkuulatav meie portaalis. Raadiosaadet toimetab Markus Järvi.

Uusorjad: kiibistamisest digitaalse düstoopiani

Kui peate Objektiivi tegevust oluliseks, siis toetage seda annetusega! Annetuse vormistamine annetustelehel võtab vaid mõne hetke. Täname!

Aidake viia artikli sõnum palju suurema hulga inimesteni, jagades artiklit sotsiaalmeedia kaudu oma sõprade ja tuttavatega!
JAGA
Markus Järvi
Markus Järvi on SA Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks üks asutajatest ja juhatuse liige. Alates 2018. aasta novembrist on ta portaali Objektiiv peatoimetaja. Ta on lõpetanud Roomas Püha Risti Ülikooli filosoofia ja teoloogia erialal, on abielus ning kolme lapse isa.