Süüria lipp Damaskuse vanimas kristlikus linnaosas Bab Tumas aastal 2011. Foto: Scanpix

 

Objektiivi raadiosaates räägivad Varro Vooglaid ja Markus Järvi Süüria ja seal elavate kristlaste olukorrast. Lääneriikide ja Saudi Araabia poolt mahitatud islamistlikud võitlejad-terroristid on viinud Süüria kahe tuhande aasta pikkuse ajalooga kristlaskonna väljasuremise äärele.

Objektiivi raadiosaates on kõneks Süüria problemaatika, mida Markus Järvi ja Varro Vooglaid vaatlevad seekord kohalike kristlaste pilgu läbi.

Kohe peale USA ja tema liitlaste pommirahet Süüra pihta mõistsid kohalikud katoliku ja ortodoksi kirikupead raketilöögid hukka. Ühisavalduses rõhutasid kirikupead, et õhulöögid on vastuolus rahvusvahelise õigusega ning toonitasid, et Süüria pole mingil viisil kahjustanud teda rünnanud riike.

Miks on Süüria kristlastel kujunenud välja valitsust pooldav hoiak, saab selgeks, kui vaadata, milliste sadistlike mõrvadega on Süüria mässulised kristlaste kallal viimaste aastate jooksul hakkama saanud.

Käesoleval hooajal valmib Objektiivi raadiosaade meie enda video- ja raadiostuudios. Pereraadio eetris on saade üle nädala reedeti kell 19 ja kordusena laupäeval kell 14. Objektiivi raadiosaadet toimetab Markus Järvi.