Objektiivi raadiosaade alustab uut hooaega Pereraadios ja loomulikult ka meie portaalis. Hooaja avasaates vestlevad Varro Vooglaid ja Markus Järvi riigivõimu käepikendusena ülal peetud ja ideoloogilise rätsepatööna loodud võltskodanikuühiskonna teemal. Kõne alla tuleb ka usuühenduste riiklik rahastamine ja kartus kristlike ning üldinimlike moraaliprintsiipide kaitseks ühiskonnas aktiivselt sõna võtta. 

Objektiivi raadiosaates vaadeldakse Tanel Paasi ja Berit Teeääre artiklit, mis käsitles Ühiskonnauuringute Instituudi uurimust vabaühenduste rahastamise kohta. Uurimusest selgus, et Eesti kodanikuühiskond sõltub valdavalt riiklikust rahastamisest ning täidab paljuski ka riigi ideoloogilist tellimust.

Lisaks räägivad Varro Vooglaid ja Markus Järvi, kas ka kirikud ja usuühendused peaksid olema rahastatud riigi poolt ning kuidas võib riiklik rahastamine mõjuda nende vabadusele tunnistada ühiskonnas keskseid kristlikke tõdesid ja üldinimlikke moraaliprintsiipe.

Käesoleval hooajal on raadiosaade “Objektiiv” Pereraadio eetris üle nädala reedeti kell 19 ja kordusena laupäeval kell 14. Vestlust juhib ja saadet toimetab Markus Järvi. Raadiosaade valmib Objektiivi stuudios.

Analüüs: pea kõik vasakliberaalsed “vabaühendused” on valdavalt avaliku võimu rahastatud

Fookuses: Eesti näiline ja võlts kodanikuühiskond täidab riiklikku tellimust

Juhtkiri: parasiidid ehk “sõltumatu kodanikuühiskonna” farss