Paavst Franciscus Euroopa Parlamendis. Foto: Flickr

 

Markus Järvi ja Varro Vooglaid räägivad seekordses Objektiivi raadiosaates paavsti visiidist ning Eesti Kirikute Nõukogu (EKN) ettepanekutest, mida erakonnad riigikogu valimiste eel silmas peaksid pidama. Juttu tuleb ka tõelise vabaduse tähendusest ning paari sõnaga ka SAPTK uuest kampaaniast Eesti koolides leviva homopropaganda vastu.  

Objektiivi raadiosaates tuleb seekord juttu 25. septembril aset leidnud paavst Franciscuse visiidist. Analüüsime põgusalt paavsti sõnavõtte ja räägime tõelise vabaduse tähendusest.

Kodumaa sündmusi kommenteerides pöörame tähelepanu Eesti Kirikute Nõukogu (EKN) parteidele suunatud ettepanekutele riigikogu valimisteks.

Usuühenduste juhid kutsuvad austama südametunnistuse, usu- ja veendumuste vabadust, muu hulgas ka võrdse kohtlemise ja mittediskrimineerimise põhimõtete rakendamisel ning vaenu õhutamise keelu määratlemisel.

Samuti kutsutakse parteisid üles väärtustama tugevat abielu ja perekonda kui ühiskonna alust, väjendades poolehoidu ka põhiseaduse täiendamisele sättega, milles abielu määratletakse ühe mehe ja ühe naise vahelise liiduna.

Objektiivi raadiosaade on selgi hooajal Pereraadio eetris üle nädala reedeti ja kordusena laupäeval, järelkuulatav meie portaalis. Raadiosaadet toimetab Markus Järvi.

Head kuulamist ja kaasamõtlemist algaval hooajal!