Kooseluseaduse vastane meeleavaldus Toompea lossi ees 24.11.2015. Varro Vooglaid ja Urho Meister (paremal). Foto: Sander Ilvest, Postimees/Scanpix

22. augustil alustas uudiste- ja arvamusportaalis Objektiiv välisuudiste toimetajana tööd Urho Meister, kes varem töötas ajakirjanikuna väljaandes Postimees. Järgnevas lühiintervjuus räägib Urho Meister oma senisest tööst ja plaanidest Objektiivi juures.

Kui kaua ja milliste väljaannete juures oled Sa töötanud?

Töötasin seitse aastat Postimehes. Alustasin reporterina majandustoimetuses, kuid üsna pea jäi minu kohustuseks artiklite valimine ja tõlkimine Briti majanduslehest Financial Times, millega Postimehel oli koostööleping.

FT lepingu lõppedes jätkasin majandus- ja välisuudiste otsimist tempoga vähemalt neli tükki päevas. Hiljem lisandus lugude tõlkimine ingliskeelse Postimehe tarvis ja uudiste arv jäi poole väiksemaks.

Tänasest töötad Sa portaali Objektiiv meeskonnas. Miks just Objektiiv?

Niipea kui Sihtasutus Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks oma tegevust alustas, olin kristlasena haaratud nii allkirjade andja, eestpalvetaja kui toetajana (üsna tagasihoidlikult, aga stabiilselt). Ma hindan seda liikumist väga kõrgelt ja kui Varro Vooglaid mainis kavatsust siseneda meediasse, hakkasin kohe hüüdma Jumala poole, et Ta paneks kokku toimiva ja parima meeskonna.

Astusin ühel Toompeal toimuval üritusel Varrole ligi ja tänasin teda töö eest, mida sihtasutus teeb ja valmisoleku eest võtta enda peale selline löök.

Hiljem võttis ta ühendust tulenevalt mu lugude valikust ja rõhuasetusest Postimehes ja küsis, kas ma liituksin Objektiiviga. Tõtt öelda tundus see loogiline algusest peale ja on minu jaoks suur au.

Sinu töövaldkonnaks jääb välisuudiste koostamine. Mida asjalikku võiks Objektiiv selles vallas lisada teistele väljaannetele (Postimees, Delfi, ERRi portaal jne)?

See oleks kohe pikem jutt, aga ennekõike tahaks tuua esile asju, mida nn peavoolumeedia eelistab mitte kajastada või toob lugejateni moonutatult. Näitena sellest võiks tuua Donald Trumpi mustamise ja mõnitamise, mis on minu meelest võtnud naeruväärsed mõõtmed. Olen kuulnud lõike tema sõnavõttudest ja ta toon on palju rahulikum ja jutt argumenteeritum, kui seda meile maalitakse. Eks ta ärritab väga neid, kes eeldavad poliitilist korrektsust.

Või näiteks nn tualetisõjad USAs. Valge Maja praegune peremees pööraks segi elu alused kui sellised. Ma ei tea, milliste tunnetega vanemad oma lapsed sel sügisel Ühendriikides kooli saadavad… Ma tean, et nii mõnedki üritavad koduõppega. Ebameeldiv teema, aga kui see kajastamata jätta, võib meilegi ootamatult tulla saatkondade ja erinevate fondide kaudu direktiiv lubada lapsed “identiteedile” vastavasse vetsu. Või kehalise tundi…

Mis siis ikka, soovime Sulle jõudu, terast pilku ja teravat sulge (nobedat klaviatuuri) oluliste teemade märkamisel ja kajastamisel!

Küsitles Objektiivi peatoimetaja Veiko Vihuri