Pilt on illustratiivne. Foto: karich/Bigstockphoto.com

Haapsallu elama asunud Süüria immigrant, kes püüdis hiljuti peretüli käigus oma naise neile elamiseks antud korteris põlema panna, lastakse kokkuleppemenetluse tulemusel vabadusse, vahendab Lääne Elu.

Haapsalus elavat meest süüdistati väidetavalt selles, et ta olevat sidunud 12. novembril armukadedusest tekkinud peretülis oma naise radiaatori külge, kallanud ta süütevedelikuga üle ja ähvardanud põlema panna. Väidetavalt päästis naise tulesurmast see, et toimunule sattus peale immigrantidepere tugiisik.

Lääne Elu kinnitusel ütles naise kallal vägivallatsenud immigrandi advokaat Janek Valdma, et jäi sõlmitud kokkuleppemenetlusega rahule. Kokkuleppe sisu kommenteerides jäi ta aga kidakeelseks, mainides vaid, et prokuröriga lepiti kokku tingimisi vanglakaristuses ja et praegu vahi all olev põgenik pääseb varsti vabadusse.

Haapsallu pagulasi vahendava tugiorganisatsiooni MTÜ Pagula tegevjuht Innar Mäesalu ei soovinud selgitada, mida kavatsetakse jõhkra kuriteo toimepanemisel tabatud immigrandiga vahi alt vabanemisel ette võtta, et niisuguste eluohtlike olukordade kordumist ära hoida.