Järjekordne võit kodustel valimistel tõi Viktor Orbánile "sõbraliku" kohtumise erakonnakaaslastega Euroopa Liidu tasandil. Foto: Flickr

Euroopa Rahvapartei (EPP) president Joseph Daul ja partei parlamendifraktsiooni liider Manfred Weber on kutsunud Ungari peaministri Viktor Orbáni kolmapäevaks Brüsselisse, et arutada omavahelisi suhteid äsjaste Ungari parlamendivalimiste valguses, vahendab Voice of Europe EPP ja Fideszi ametnike kommentaare Politicole.

Politico Brussels Playbook soovitab “oodata sõbralikku hoiatust Brüsselist, et EPP kannatus pole lõputu ning lojaalsusel liikmeserakonna vastu on piirid, kui see [erakond] ohustab EPP euromeelset reputatsiooni ja šansse järgmisel aastal toimuvatel Euroopa Liidu valimistel.”

Kohvilekutsumist mainib ka Der Spiegel ning lisab omalt poolt, et Weber tahab hoiatada Orbánit, et too peab respekteerima teatud piire.

Der Spiegeli artikli järgi on Orbáni erakonna Fideszi suhtes väga kriitiliselt meelestatud EPP liikmed Luksemburgist, Belgiast ja Rootsist, kuid autorid ei usu, et Fideszi liikmelisus võiks eelseisvate valimiste eel ohus olla.

Viktor Orbán: nüüd on meil võimalus kaitsta Ungarit