Silt: Ungari üldvalimised


Orbán kutsuti Brüsselisse “parteikohvile”

Euroopa Rahvapartei (EPP) president Joseph Daul ja partei parlamendifraktsiooni liider Manfred Weber on kutsunud Ungari peaministri Viktor Orbáni kolmapäevaks Brüsselisse, et arutada omavahelisi suhteid äsjaste Ungari parlamendivalimiste valguses, vahendab Voice of Europe EPP ja Fideszi ametnike kommentaare Politicole.

Trump 2.0 Ungaris

Blogis Gates of Vienna on postitatud tõlge ajakirjanik Zsolt Bayeri kommentaarist selle kohta, mis Ungaris pärast äsjaseid parlamendivalimisi lahti läks, kusjuures kohalike progressiivide “protestid sarnanevad sündmustele Ühendriikides pärast Donald Trumpi võitu, mil kriiskavad liberaalid ja Black Lives Matteri terroristid “revolutsiooni” genereerida katsusid.

Orbán Sorose kontorit taga ei nuta

Ungari peaminister Viktor Orbán ütles, et ei kavatse “valada krokodillipisaraid” Avatud Ühiskonna Fondi lahkumise pärast, vahendab Voice of Europe.

Ungari suursaadik: meie eesmärk on tugev Euroopa Liit

Helsingis resideeruv Ungari suursaadik Soomes ja Eestis pöördus läinud nädalal Facebooki vahendusel kohalike ajakirjanike ja poliitikute poole korrigeerimaks vahetult pärast valimisi meedias levitatud eksitavaid ja ebakorrektseid väiteid seoses valitsuserakondade ülekaaluka võidu ja superenamusega.

Artikkel 7: europarlamendis soovitakse sanktsioone Ungarile

Ungari valimiste kiiluvees on Hollandi roheliste esindaja Euroopa Parlamendis Judith Sargentini asetanud kolleegide ette raporti, milles soovitab artikli 7 rakendamist Visegrádi riigi vastu, kus tema hinnangul rikutakse Euroopa Liidu aluspõhimõtteid ning ohustatakse demokraatiat.

Lehekülg 1 / 3