Orbán on küll õnnelik Sorose kontori kadumise üle Budapestist, kuid ta vaim on valmis eelseisvateks lahinguteks. Foto: Scanpix

Ungari peaminister Viktor Orbán ütles, et ei kavatse “valada krokodillipisaraid” Avatud Ühiskonna Fondi lahkumise pärast, vahendab Voice of Europe.

Nagu kirjutas äsja Austria ajaleht Die Presse, viiakse George Sorose poolt asutatud organisatsiooni kontor sel suvel Budapestist Berliini üle.

Kui Ungari riiklik raadiojaam Kossuth Rádió peaministrilt antud küsimuses kommentaari palus, ütles Orbán: “Küllap kuulajad mõistavad, kui ma [selle uudise peale] krokodillipisaraid ei vala.”

Samas on Orbánile selge, et konfliktid kõnelause valitsusvälise organisatsiooniga ei ole möödas. “Ma tean, et nad ei aktsepteeri valimiste tulemusi – nad kavatsevad korraldada igasuguseid [kampaaniaid] ning neil on piiramatud finantsilised vahendid.”

Läinud nädalal avaldas Ungari äriajakiri Figyelő nimekirja Sorose võrgustiku liikmetest. The Hungary Journali andmetel ütles Orbán selle kohta, et läbipaistvus peaks olema Euroopa poliitika südames ning meedia peaks jätkuvalt aitama “inimestel tõele jälile saada” ning paljastama “nii palju võrgustikke ja koostööd kui võimalik.”

Ungari valitsus: laupäevase meeleavalduse korraldas Soros