Viktor Orbán märtsi lõpus Roomas. Foto: Scanpix

Ungari peaministri Viktor Orbáni väitel tänavad Euroopa poliitikud "suletud uste taga" tema valitsust migratsioonisurve leevendamise eest riikidele nagu Saksamaa, kuid "silmakirjalikkuse kultuur" takistab neid tegemast seda avalikult.

"Ungari paikneb Euroopa välispiiril," ütles Orbán intervjuus raadiojaamale Kossuth Rádió. "Seega, kui ohus on Ungari välispiir, siis on ohus ka Euroopa välispiir."

"Ungari kaitseb samaaegselt omaenda välispiire ja Euroopa välispiire. Ja kui meie Euroopa välispiire ei kaitseks, oleksid austerlased ja sakslased suures hädas, sest sel ajal kui Ungari ei olnud võimeline Euroopa välispiire kaitsma, marssisid migrandid miljonite kaupa läbi Ungari Austria ja Saksamaa poole," vahendab Breitbart.

"Me tegime sellele lõpu ning kõik Austrias ja Saksamaal on selle üle rõõmsad – kuigi poliitiline kahepalgelisus ei luba neil seda öelda ega sellest kirjutada," ütles Ungari peaminister.

"Ütleme nii: mitmetes Euroopa maades valitseb silmakirjalikkuse kultuur. Kõik teavad, et ilma ungarlasteta oleksid nad palju suuremas hädas, kui praegu – nad oleksid ikka tõeliselt hädas. Kõik teavad seda, ning kuluaarides ja koosolekutel, suletud uste taga, tänavad kõik Ungarit tehtud töö eest," ütles Orbán.

Samal ajal on Euroopa Liidu allikad ähvardanud Ungari ja Poola blokist välja visata, kui nood kohustuslikus korras nn kvoodipagulasi vastu ei võta.

"Kui keegi tahab Ungaris elada, peab ta paluma luba Ungari rahvalt," on Orbán veendunud.

"Ei saa olla ühtegi rahvusvahelist printsiipi, normatiivi, kohut ega organisatsiooni, mis ütleb, et pole vahet, mida ungarlased omaenda maa kohta arvavad või kellega nad koos elada tahavad – et keegi teine otsustab meie eest. See on võimatu."