Ungari peaminister Viktor Orbán. Foto: Scanpix

Peaminister Viktor Orbán ütles ajalehele Magyar Idők antud intervjuus, et rahvusvaheline poliitika on muutunud lahinguväljaks ning Ungari suveräänsus on välishuvide ja pahemaktivist George Sorose pideva rünnaku all.

"Täna elame me ajal, mil rahvusvaheline poliitika kujutab endast lahinguvälja. Kaalul on Euroopa rahvaste sõltumatus. Ja lahingu keskmes on migratsioon," ütles Orbán.

"Sellest sõltub meie tuleviku tõus või langus," vahendab öeldut Breitbart. "Sellest sõltub Euroopa saatus. Küsimus on selles, kas Euroopa rahvaste olemuse määrab seesama vaim, seesama tsivilisatsioon, kultuur ja mentaliteet nagu meie vanemate ja vanavanemate ajal, või midagi täiesti erinevat."

Arutledes selle üle, kuidas tema valitsus rangema piirikontrolli ja varjupaigapoliitika kehtestamise tõttu kriitika alla on langenud, nentis Orbán, et "need, kes ennast liberaalideks ja pahempoolseteks kutsuvad – keda eesotsas George Sorosega toetavad rahvusvaheliste jõudude raha, võim ja võrgustikud –, väidavad, et sammude astumine migratsiooni vastu on vale, ebapraktiline ja ebamoraalne."

Kuid "meie tahame hoida ja kaitsta Euroopa aluseid," ütles Orbán oma rahva kohta. "Me ei taha paralleelühiskondi, me ei taha rahvastiku väljavahetamist, ja me ei taha asendada kristlikku tsivilisatsiooni millegi muuga. Seetõttu me rajame tarasid, kaitseme end ega lase migrantidel end üle ujutada."

Ungari valitsus on Euroopa Liidu, USA välisministeeriumi ja nn vabaühenduste rünnaku all ka seetõttu, et nõuab seaduste jõuga läbipaistvust riigis tegutsevatelt valitsusvälistelt organisatsioonidelt ja ülikoolidelt – küsimused, mida Orbán nimetas teisejärgulisteks lahinguväljadeks.

Nagu kirjutab Eesti Päevalehes avaldatud artiklis "Meeleavaldused Budapestis, ühe autokraadi lõpu algus?" Ungari ajakirja Kreativ peatoimetaja Pál Zsombor, "näitab kümnete tuhandete ungarlaste toetus Kesk-Euroopa ülikoolile, et rahval hakkab peaminister Viktor Orbánist mõõt täis saama," millest annab autori hinnangul tunnistust "äsja lõppenud järjekordne meeleavaldus Ungaris sündinud Ameerika miljardäri George Sorose asutatud Kesk-Euroopa ülikooli kaitseks. Vaevalt ühe nädala jooksul oli valitsus viinud ettepanekust seaduseni eelnõu, mis sunniks ülikooli oma tegevust lõpetama."

Murtuna murest kõnealuse ülikooli saatuse pärast pani hiljuti Ungari aukonsuli ameti maha Sorose pikaajaline käepikendus Eestis ja Avatud Eesti Fondi juhataja Mall Hellam.

"Ungari rahvuslik enesemääramine on pideva surve ja rünnaku all," ütles Orbán ülestõusmispühal. "Peamiselt käib lahing selle ümber, kas meil saab olema parlament ja valitsus, mis taotlevad Ungari rahva parimaid huve, või parlament ja valitsus, mis taotleb ja teenib välismaiseid huve."

Madjarite liidri sõnul on ilmne, et kui nad "aktsepteeriksid seda, mida Brüssel või teised poliitilised ja finantsilised keskused meile dikteeriksid, või seda, kuidas meie maal Ungari või Ameerika miljardäride meelest asju tuleks ajada, siis meil konflikte poleks."

George Sorost ei tohi Orbáni hinnangul "alahinnata. Ta on tohutu tahtejõuga mõjuvõimas miljardär, kes ei austa Jumalat ega pea lugu inimestest, kui jutt käib tema huvidest… kuid Ungari ootab isegi temasugustelt oma seaduste täitmist."

Viktor Orbán: põhiseadus kohustab meid riiki immigratsiooni eest kaitsma