Saatesarjas "Sõna" mõtiskleb preester, sõjaväelane ja religiooniloolane Einar Laigna orjameelsuse teemal. Juttu tuleb ka Vana-Kreeka linnriikide aristokraatlikust kultuurist, mis põlgas orjameelsust ning asetas ühiskonna ideaaliks vooruslikkuse ja vabaduse.

Einar Laigna mõtiskleb orjameelsuse üle ning räägib Aristotelese riigiteooriast ja Vana-Kreeka linnriikide aristokraatlikust demokraatiast, mis põlgas orjameelsust ning asetas ühiskonna ideaaliks voorusliku vabatmehe ideaali.

Orjameelsuse teemale keskendub ka seekordne Objektiivi aastapäeva konverents, mis kannab nime "Kuidas vabaneda orjameelsusest?". Konverents leiab aset Tallinnas Okupatsioonide muuseumis reedel 27. oktoobril, algusega kell 13.00 ning sellel esinevad konservatiivset maailmavaadet edendava Edmund Burke'i Seltsi asutaja, kolumnist ja majandusekspert Hardo Pajula, ajaloolane Jaak Valge ja videoloenguga ka kirjandusteadlane Maarja Vaino.

Kutsume kõiki meie lugejaid konverentsist osa võtma ja kaasa mõtlema! Palume osalemise soovist eelnevalt teada anda aadressil info [ät] saptk.ee.

Head kuulamist ja kaasamõtlemist!