Paarike Pariisis paraadil käekottides kohmitsemas. Foto: Scanpix

Hoolimata "homoabielu" äsjasest seadustamisest sagenevad Prantsusmaal kallalekippumised samasoolistele paaridele, kes seetõttu ei söanda väljendada oma seksuaalsust avalikult.

Nii rünnati homopaare Prantsusmaal käesoleva kuu alguses kolme päeva jooksul kolmel korral, kirjutab Breitbart viitega kohalikule meediale.

Homopaaridele on ka hõigutud, et nad on "räpased."

Vincent (35) kõheleb teatud Pariisi piirkondades oma seksuaalsuse demonstreerimisega: "Teise poisiga jalutades peame me pidama silmas meie läheduse taset – sõltuvalt ümbruskonnast, kus oleme. Eriti õhtul hilja, sest me teame, et siis on riskantsem."

Hannah (23) hoiatab, et muutunud on isegi traditsiooniliselt homosõbralikud Pariisi piirkonnad. Näitena toob ta olukorra, kus lesbibaari sisenes mees, kes hakkas kliente ahistama ja hüüdis hiljem väljujaile teiselt poolt tänavat, et kavatseb nad "rehabiliteerida".

Basile (25) ja tema partner (mehed – toim) on avalikes paikades õrnutsemisega äärmiselt ettevaatlikud: "On mõeldamatu, et võiksime teineteise suhtes tänaval hellust väljendada ja kui me suudelda soovime, siis me vaatame kaks korda ümberringi, et olla kindel, et keegi ei vaata."

Läinud nädalal sai Pariisi 19. linnaosas ehk arrondissement'is (Buttes-Chaumont) suudelnud homopaar nii kõvasti naha peale, et vajas haiglaravi.

Eriti raske on sisserändajatest homoseksuaalide saatus Pariisi migrandirohketes osades. Mõned on pärast "väljatulekut" tundnud, et tuleks mõnda teise linna elama minna. Paljud varjavad oma homoseksuaalsust täielikult.