Foto: Piqsels

Ühendkuningriigi Oxfordi Ülikooli Regent's Parki Kolledž teatas 1. juunil, et sootüsistuspoliitika rikkujaid ootavad ees karmid karistused.

Regent's Parki Kolledži avalduses määratletakse täpselt, mida Kolledž peab "sootüsistajate ahistamiseks" ja kehtestatakse sellistele rikkumistele jõulised karistused, vahendab Daily Wire.

Avalduses kirjutatakse: "Igasugusesse ebaseaduslikku diskrimineerimisse, sealhulgas transfoobiat sisaldavasse ahistamisse või kiusamisse üksikisikute ja gruppide poolt, suhtutakse äärmiselt tõsiselt ja see võib olla aluseks distsliplinaarkaristuse määramisele, mis omakorda võib tähendada ülikoolist väljaheitmist või vallandamist." 

Kolledž määratleb sealjuures "transfoobiat" äärmiselt üldsõnaliselt ja rikkumiste hulgas on näiteks nimetatud "transsoolise isiku identiteedi eitamine või selle vaidlustamine", "keeldumine kohtlemast transsoolist tema valitud identiteedi kohaselt" ja "valesti soostamine" kasutades "ekslikke soolisi asesõnu või nime".

Avalduses tunnistatakse, et "transfoobiat pole võimalik täpselt määratleda".

Kolledž kasutab selleks Ühendkuningriigi 2010. aastal vastu võetud võrdsuse seadust, mis keelab ära sooidentiteedi põhise diskrimineerimise. Segadust põhjustab Oxfordi Ülikooli kolledži tüsistatud sooga isikute kohtlemise reeglitega seegi, et võrdsuse seaduses kasutatakse sooväänajate tuvastamise kriteeriumina meditsiinilist määratlust "soo ümbermääramine" (gender reassignment), mitte "sooidentiteet", mis on äärmiselt "ujuv" kirjeldus.  

Toimetas Karol Kallas