Migrantide rühm Calais' lähistel Prantsusmaal. Foto: Pascal Rossignol, Reuters/Scanpix. (Foto on illustratiivne.)

Norra vasakpoolne poliitik Karsten Nordal Hauken vägistati viis aastat tagasi Somaalia immigrandi poolt. Nüüd on mees vägistaja pärast väga mures, sest peab teda "ebaõiglase maailma produktiks" ja tunneb end süüdi, et pagulast ootab pärast väljasaatmist oma kodumaal "tume tulevik".

Karsten Nordal Hauken jagas oma lugu portaalis nrk.no, kuna soovis murda stereotüüpe ja näidata, et vägistamise ohvriks võib langeda ka heteroseksuaalne mees. Hauken nimetab ennast rassismivastaseks ja feminismi pooldavaks meheks, kes on vägistatud varjupaigataotleja poolt.

Karsten Nordal Hauken, immigrandi poolt vägistatud mees
Karsten Nordal Hauken, immigrandi poolt vägistatud mees

"Ma olen heteroseksuaalne mees, kes vägistati somaallasest varjupaigataotleja poolt," kirjutab Hauken ja tunnistab, et elas viie aasta eest juhtunut raskelt üle, hakates jooma ja narkootikume tarvitama.

Nüüd aga tunneb mees endal süüd, et somaallane saadetakse pärast 4,5 aasta pikkust vangistust tagasi oma koduriiki. "Minu elu varises kokku, kuid nüüd tunnen ma end tema väljasaatmise pärast süüdi," kirjutab Hauken. "Minu pärast ei saa ta enam Norras olla, vaid saadetakse tagasi tumeda, ebakindla tulevikuga Somaaliasse."

Haukeni sõnul on Somaalia pagulase kultuuris seksuaalse ahistamise puhul küsimus võimus, mitte ihas. "Ma ei tunne oma vägistaja vastu viha, sest ma näen temas ebaõiglase maailma produkti," ütleb Norra vasakpoolne poliitik.

Loe ka siit.