Värviküllased vasakaktivistid on kirjutanud luuletuse, kandnud selle loosungile ning protestivad niiviisi balli vastu Berliinis, kus teiste hulgas pidutseb Marine Le Pen Prantsusmaalt. Foto: Scanpix

Ametlikel andmetel kerkis vasakäärmuslaste süütegude arv 2015. aasta 186 juurest mullu 383 peale.

Ligi pooled ehk 46,5 protsenti süütegudest pandi toime Vabaduspartei presidendikandidaadi Norbert Hoferi kampaaniaplakatite ja muu materjali suhtes, vahendab Kronen Zeitung.

Aset leidis aga ka kallaletunge. Nii peksti Viini metroojaamas käte ja jalgadega migratsiooni-vastase noorteliikumise Identitäre Bewegung Österreich liidrit Martin Sellnerit, kes suutis “antifašistid” lõpuks pipragaasiga põgenema panna.

Paremleeri poolt toime pandud süüteod muuhulgas immigrantide, moslemite ja juutide vastu on küll tunduvalt arvukamad (1313), kuid aastane kasvuprotsent on kõigest 13,6.

Suurimaks ohuks peetakse siiski islamiterrorit.

Pahemekstremism on tõusuteel ka Saksamaal, kus näiteks Berliinis leiab sageli aset kokkupõrkeid politseiga. Vasakvägivalda esineb arvestatavalt ka Leipzigis.

Hiljutise uuringu valguses on valdav osa Saksa pahemekstremiste noorepoolsed töötud ja tüdruksõpradeta mehed, kes elavad ikka veel vanemate juures.

Berliini pahemprotestijate profiil: 92 protsenti elab emmega, iga kolmas töötu