Ekraanitõmmis Netflixist

Juba rohkem kui 2 miljonit kristlast on avaldanud protesti maailma juhtiva teleseriaalide ja filmide striimimise teenuse Netflix vastu pärast seda, kui nimetatud platvormil toodi detsembri alguses välja “Jõulu eri”, milles kujutatakse Jeesust salajase homoseksuaali ja alkohoolikuna.

Paljud inimesed, eesotsas Texase piiskopi Joseph Stricklandiga, on teatanud Netflixi teenuste kasutamise lõpetamisest.

Esmalt 3. detsembril avalikustatud linateoses pealkirjaga “Kristuse esimene kiusatus”, mille autoriks on Brasiilia komöödiatrupp Porta dos Fundos, kujutatakse Jeesust toomas oma meessoost armukest kohtuma Maarja ja Joosepiga.

Väidetavalt kujutas sama trupp eelmisel aastal Jeesust sadistliku ja meelelistele naudingutele andunud mõrvarina, kes vihkas palvetamist ja kellele ei pööranud keegi tähelepanu.

Veebilehel Change.org on Netflixile suunatud temaatiline petitsioon kogunud juba ligi 1,9 miljoni inimese toetuse.

Väga paljud inimesed on sotsiaalmeedia vahendusel andnud teada, et nad ei kavatse enam Netflixile maksata selle teenuste eest, kui viimane peab võimalikuks tegeleda jumalateotusega, trampides kristlaste usulistel tunnetel.

Samuti juhitakse tähelepanu Netflixi silmakirjalikkusele, sest poliitilise korrektsuse kaalutlustel peetakse niisugust käitumist võimalikuks kristlaste, aga mitte juutide või moslemite suunal.

Vikipeedia andmeil on Netflixil üle maailma ca 148 miljonit tasu maksvat kasutajat. Ettevõte rajati 1997. aastal ja selle peakorter asub USAs, Californias. 2018. aatal ulatus ettevõtte kasum üle miljardi USA dollari.

Toimetas Varro Vooglaid