Norra suurima panga DNB ASA tegevjuht Kjerstin Braathen. Foto: Scanpix

Norra suurima finantsteenuste kontserni DNB ASA tegevjuhi Kjerstin Braatheni sõnul on kõrge inflatsioon ja pöörased energiahinnad küll "valusad", aga "seda väärt".

Braathen esines osutatud seisukohaga Maailma Majandusfoorumi kokkutulekul Davosis kui avaldas arvamust, kuidas üleilmne üleminek puhtale energiale mõjutab väike- ja keskmise suurusega ettevõtteid, vahendab World Tribune.

"Protsess võib kohati tuua kaasa teatud valu. Kiirus, millega me peame selle [rohepöörded] läbi viima, avab selle eksimustele. See võib kaasa tuua energiapuuduse ja see tekitab inflatsioonisurve. Võib-olla me peame hakkama sellest rääkima; sellest, et valu on tegelikult kõike seda väärt," avaldas arvamust pangajuht, kes saab aastas palgaks ca 8,4 miljonit eurot.

Braathen jätkas: "Kui me seda ei tee, siis pole ärimudeleid, pole majandust, pole sotsiaaltoetuseid [mõttes, et saabub maailmalõpp]. Kuid siiani me oleme minu arust olnud pisut liiga ettevaatlikud ja ei ole rääkinud sellest lühiajalisest valust, mis käib kaasas antud tõesti olulise muutusega."  

Toimetas Karol Kallas