Foto: La Manif Pour Tous

8. oktoobril marssis Pariisis hinnanguliselt 600 000 inimest protestiks kavandatava seadusmuudatuse vastu, millega legaliseeritakse Prantsusmaal kunstlik viljastamine üksikutele naistele ja lesbipaaridele, vahendab LifeSiteNews.

Protest oli osa 2012. aastal ilmavalgust näinud liikumisest La Manif Pour Tous, mis sai alguse meeleavalduste seeriast homoabielu legaliseerimise vastu Prantsusmaal ja on korduvalt toonud tänavatele sadu tuhandeid meeleavaldajaid.

Hinnanguliselt võttis seekordsest protestist osa 600 000 inimest, samas kui politsei hindas osalejate arvuks 40 000.

Seekord ärgitas protestijate vastupanu kavandatav seadusmuudatus, millega lapse isa taandatakse vaid spermadoonoriks, kellel ei ole lapsega tingimata seost.

Kavandatav seaduseelnõu võeti ette võimaldadamaks lapse hankimist ka loomu poolest viljatutele lesbipaaridele ja üksikutele naistele. Meeleavaldus ei olnud suunatud kunstliku viljastamise kui sellise vastu.

Meeleavaldajate seas võis kohata kindlameelset suhtumist hoolimata sellest, et homoabielud seadustati Prantsusmaal vaatamata rahvarohketele meeleavaldustele ning tõenäoliselt ei takista praegused meeleavaldused kavandatavat seadusmuudatust.

"Vähemalt ei saa minu lapsed 20 aasta pärast mulle öelda, et eelistasin veeta oma pärastlõuna mugavalt kodus, kui samal ajal võeti vastu tõsiseid otsuseid meie ühiskonna tulevikku silmas pidades," ütles üks meeleavaldaja.

Toimetas Oto Tuul