Parler ja Gab. Foto: Wikimedia Commons/Gab/kollaaž

Sõnavabadust oluliseks pidava sotsiaalvõrgustiku Parler juht Jon Matze teatas, et praktiliselt kõik ettevõtte koostööpartnerid on nad hüljanud pärast seda, kui otsa tegid lahti Amazon, Apple ja Google, vahendab Deadline. Juba varasemalt sääraste probleemidega rinda pistma pidanud Gabi juht Andrew Torba on aga märksa optimistlikum.

"Kõik partnerid – SMSide saatmise teenuse pakkujad, meiliteenuse pakkujad ja ka meie advokaadid on meid ühel ja samal päeval hüljanud," sõnas Matze Fox Newsile antud intervjuus. Matze tunnistas, et ettevõte võib säärase koordineeritud rünnaku tõttu ka pankrotti minna.

"Nad töötavad kõik koos, et teha kindlaks, et kaotame ligipääsu mitte ainuüksi oma äppidele, vaid ka oma serveritele," märkis Matze. Tema sõnul on väär väita, nagu vastutaks Parler mingil moel Kapitooliumihoone hõivamise eest.

Matze lubas, et ettevõte teeb oma parima, et siiski võimalikult kiiresti sotsiaalvõrgustik tagasi tööle panna. Tema sõnul keelduvad koostööst aga ka võimalikud uued partnerid.

Gabi juht: saime täna 500 000 uut kasutajat

Sotsiaalvõrgustik Gabi juht Andrew Torba teatas Twitteri kontol, et laupäeval lisandus 500 000 uut kasutajat ja 18 miljonit külastajat.

Gab on viimastel päevadel olnud tohutu populaarsuse kasvu tõttu küllalt aeglane, kuid töötab üldjoontes tõrgeteta. "Liiklus aina kasvab, pidage vastu – täna lisandub veel uusi servereid," sõnas Torba.

Juba juunis lõpetas Gabiga koostöö maksevahendusteenuste hiid Visa. Samuti kaotas Torba isiklikult võimaluse Visa teenuseid kasutada. Musta nimekirja pandi ka tema koduaadress, mis tegi ka tema perekonnal Visa kasutamise võimatuks. Hetkel saab Gabi toetada bitcoini, e-tšekkide ning kirja teel raha saatmisega.

Toimetas Jaanus Vogelberg