Tassike teed. Jacob Rees-Mogg (mapiga) ja Nigel Farage käesoleva aasta kevadel mõttekoja Bruges Group üritusel Londoni kesklinnas. Foto: Scanpix

Brexiti liider Nigel Farage kaldub toetama toorit Jacob Rees-Moggi kui Briti konservatiivide järgmist juhti ning potentsiaalset peaministrit, kes saareriigi nagu kord ja kohus Euroopa Liidust välja tüüriks.

Kui konservatiive veel Margaret “Thatcher juhtis, maksin ma oma liikmemaksu üsna rõõmsasti,” kirjutas The Telegraphi veergudel endine Suurbritannia Iseseisvuspartei (UKIP) esimees.

Kuid pärast Thatcherit “pole olnud ühtainsatki konservatiivide liidrit, kes tõesti Britanniasse uskunud oleks, ning kes oleks olnud valmis võitlema selle eest, mis õige on, ning tõde otse välja ütlema,” jätkas Farage.

“Seda silmas pidades olen ma nüüd hakanud mõtlema, kas Rees-Moggil võiks äkki olla olemas riigi juhtimiseks vajalikud omadused,” toob Breitbart artiklist esile.

Sest “me jagame paljuski neidsamu vaateid Euroopa Liidu osas,” selgitas Farage ning kiitis konservatiivi selle eest, et too tema enda kombel on valmis Brüsselit “tänavakeeles” tümitama ning mõistab establishmenti ja Euroopa Liidu kokkumängu hoidmaks Ühendkuningriiki tolliliidu ahelais ning blokeerimaks lõppkokkuvõttes Brexiti kui sellise.

“Sel hirmuärataval ajal mil Brexiti protsess põleb me silme all sellises totaalses purgatooriumis – mis muud oskan ma öelda kui tänu taevale Rees-Moggi eest,” tunnistas Farage.

Jacob Rees-Mogg: abielu on sakrament, elu algab eostumisel