Laupäeval, 5. novembril 2016 algusega kell 10.00 toimub Tallinnas Rahvusraamatukogu suures saalis konverents “Millist Eestit me tahame?”. Konverentsiga tähistatakse portaali Objektiiv esimest aastapäeva.

Lisaks Objektiivi toimetuse liikmetele astuvad konverentsil üles mitmed teised ettekandjad ning samuti esitame terve rea videointervjuusid inimestega, kes püüavad erinevatest vaatenurkadest (kultuur, religioon, poliitika, majandus, riiklik iseseisvus, perekond, haridus, rahvastik, demokraatia, riigikaitse jne) vastata ühele ja samale küsimusele ehk küsimusele sellest, millist Eestit sooviksime ideaalis näha.

Selline teemapüstitus lähtub meie veendumusest, et kuigi ühelt poolt on oluline pöörata kriitilist tähelepanu nendele asjadele, mida tehakse valesti ning mis kahjustavad meie ühiskonda, on teiselt poolt äärmiselt tähtis üha enam keskenduda ka õige, ilusa ja hea esiletoomisele. Loodetavasti aitab see paljudel inimestel mõista, et Lääne kultuuriruumis maad võttev allakäik ja mandumine ei ole paratamatus ning et on olemas ka väärikas tee, mis rajaneb austusel meie kultuuri alusväärtuste vastu ja hoiab rahvuslikku eneseteadvust.

Konverents toimub eesti keeles ning algab Rahvusraamatukogus 5. novembril 2016 kell 10.00. Täpsemat teavet konverentsi kohta saab telefonil 6 801 290 või kirjutades e-posti aadressil info[ät]saptk.ee. Konverents on tasuta ning konverentsi ettekanded teeme hiljem kättesaadavaks ka portaali Objektiiv vahendusel. Kõik Objektiivi toetajad on konverentsile väga oodatud ning samuti on teretulnud teised kaasamõtlemisest huvitatud inimesed.

Täpsemat infot konverentsi programmi kohta saab siit.