Goya Foods toodang poeriiulitel. Foto: Scanpix

Peale seda kui äärmusvasakpoolne USA Kongressi saadik Alexandria Ocasio-Cortez kutsus üles boikoteerima suure valmistoiduettevõtte Goya Foods toodangut, hüppas selle müük ettevõtte juhi sõnul 1000 protsenti. 

Goya Foods on Ameerika Ühendriikide üks suuremaid Ladina-Ameerika köögi valmistoite tootvaid ettevõtteid. Ettevõtte juht Robert Unanue esines juulis USA presidendi Donald Trumpi Valges Majas korraldatud üritusel kõnega, milles kuulutas, et “ma olen õnnistatud, et meil on selline president”. Unanue avalik poolehoid Trumpile oli põhjuseks, miks paljud demokraatide pooldajad, Alexandria Ocasio-Cortez – või nagu teda rahvasuus tuntakse, AOC – sealhulgas, kutsusid üles ettevõtte toodangut boikoteerima. AOC on üks neljast USA kongressi demokraatide hulka kuuluvast äärmuslikult pahempoolsete noorte naiste salgast (squad).

Unanue esines esmaspäeva õhtul populaarses raadiosaates Michael Berry Show, kus teatas, et ettevõte nimetas AOC ühel korral isegi kuu töötajaks, kuna tema vastalisus kasvatas ettevõtte toodangu müüki tuhat protsenti, vahendab Breitbart.

“Ma ei tea, kas sa oled sellega kursis, kuid kuna ta boikoteeris meid, siis meie müük kasvas tegelikult tuhat protsenti. Seetõttu andsime me korra talle isegi kuu [kõige parema] töötaja  – kuigi me ei ole saanud talle seda üle anda – autiitli, sest tema vastalisus suurendas nii Goya kui meie adobo kastme tuntust,” rääkis Unanue saatejuhile.

Ta jätkas: “Peale seda kui ta [AOC] kutsus üles valmistama ise oma adobot, müüs meie adobo väga hästi. … Ta on meie kangelane. Ta aitas võimsalt meie müüki kasvatada.”

Unanue üritas ka AOC-st aru saada: “Kommunism töötab nii kaua kui sul saab teiste inimeste raha otsa. … See on huvitav kuidas AOC oli üks esimestest, kes kutsus üles Goyat boikoteerima, oma inimeste vastu minema. Ta on ise Pierto Rico päritolu naine ja ta kutsus hakkama vastu oma Ladina-Ameerika kultuurist pärit inimestele. Ta on naiivne. Mingil määral saan ma isegi AOC-st aru. Ta on noor. Ta on naiivne. Ta ei saa asjadest aru.”

Saatejuht kiitis Goya Foodsi Camp Hope’i, mis on sõjaveteranide abiorganisatsioon, toetamist.

“Ma olen tahtnud temaga [Unanue’ga] rääkida juba pikka aega, sest ta on üks Ameerika suurtest lugudest. Kui vaadata ükskõik millist tööstusharu, on [Goya Foods] üks suuremaid pereettevõtteid ja seda kindlasti toidutööstuses. … Hiljuti suurendasid nad oma heategevuse panust ja nad ei anna Camp Hope’ile – mille kõneisik ma olen – mitte ainult raha, vaid varustavad neid ka rohke toiduga. … Tegemist on ettevõttega, mis on heategevusest läbi imbunud,” jätkas Berry.

Toimetas Karol Kallas