Paarike Milanos oma "orientatsiooni" demonstreerimas. Foto: Tinx, Bigstockphoto.com

"Homopulma" võõrustamisest keeldunud ja endale rahalise karistuse kaela saanud kristlasest ärimees Jim Walder on põrkunud vastu osariigi inimõiguste komisjoni tahtmatust kuulata ära tema apellatsioon.

Walder seisab silmitsi 30 000 dollari suuruse trahviga, kuna põhjustas 2011. aastal tema majutuskohas pidutseda tahtnud homopaarile keeldumisega emotsionaalseid kannatusi (vastavalt ohvrite diagnoosile – toim). Kohtukulud on samal ajal kuhjunud üle 50 000 dollari.

Illinoisi osariigi inimõiguste komisjon tuli keeldumise vormistamiseks kokku 3-liikmelises koosseisus, selgub LifeSiteNewsi ülevaatest. Walderi sõnutsi on kaks nendest otsustajatest avalikult tegevad homoaktivistidena või ise avalikult homoseksuaalid.

"Asi oli juba ette otsustatud," ütles Walder, kes kavatseb kaevata asja edasi komisjoni täiskoosseisule.

Ärimees on selgitanud, et "homopulma" oma katuse alla lubades läheks ta vastuollu oma "siira piibelliku usuga, et abielu on ühe mehe ja ühe naise vaheline" liit.

Ta leiab, et kodanikuallumatust tuleks praktiseerida "üksnes ekstreemsetes olukordades," kuid antud olukord "on ekstreemne, eriti kui abielu on aastatuhandeid nähtud kui liitu ühe mehe ja ühe naise vahel."

Mis puudutab süüdistusi diskrimineerimises, siis Walderi hinnangul diskrimineeritakse antud olukorras teda ennast – pidades silmas tema asja jaoks määratud komisjoni kirevat koosseisu.

"Me ei majuta iial samasooliste kooselu [tähistamisi]," kinnitas Walder. "Me usume, et homoseksuaalsus on vale ja ebaloomulik, piibli alusel." Ja "kui see on diskrimineerimine, eks me siis paraku diskrimineerime."