"Üks kahest peab valetama. Mulle tundub aga, et see, mida kaitsepolitsei peadirektor rääkis, on õige ja kaitsepolitseis nii idioodid ei olda, et sellise ohuhinnanguga välja tulla," tõdes EKRE (Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna) riigikogu fraktsiooni liige Peeter Ernits Objektiivi peatoimetaja Markus Järviga vesteldes.

Eile (21.04) külastas EKRE fraktsiooni Politsei- ja Piirivalveameti juht Elmar Vaher, kes andis aru pretsedenditu politseiaktsiooniga seonduvatest asjaoludest.

Ernits kirjutas eelnevalt sotsiaalmeedias, et Vaher olevat põhjendanud politseiaktsiooni kapo ohuhinnanguga, mille järgi tahtsid meeleavaldajad sarnaselt Kapitooliumi vallutamisega hõivata riigikogu.

Peaminister Kaja Kallas ja siseminister Jaani kinnitasid meile (st EKRE fraktsioonile – toim.) nädal hiljem 14. aprillil, et nemad seda ei teadnud. Seega – peaminister ja siseminister on meile valetanud. Valetanud on ka üks kahest – kas PPA või KAPO peadirektor," kirjutas Ernits. Samuti teatas Ernits, et Vaheri tunnistuste järgi oli peaminister Kallast ja siseminister Kristian Jaanit politseioperatsiooni plaanist kiirreageerijad ja koerad välja tuua teavitatud juba kolmapäeva, 7. aprilli õhtul.

"Peaminister Kaja Kallas ja siseminister Jaani kinnitasid meile (EKRE fraktsioonile – toim.) nädal hiljem 14. aprillil, et nemad seda ei teadnud. Seega – peaminister ja siseminister on meile valetanud. Valetanud on ka üks kahest – kas PPA või kapo peadirektor," kirjutas Ernits sotsiaalmeedias ning kinnitas oma sõnu ka intervjuus Objektiivile.

"Üks kahest peab valetama. Mulle tundub aga, et see, mida kaitsepolitsei peadirektor rääkis, on õige ja kaitsepolitseis nii idioodid ei olda, et sellise ohuhinnanguga välja tulla," lisas lisas Ernits vestluses Järviga.

Vaadake lisa videost!