Keit Pantus-Rosimannus. Foto: Facebook

Rahandusminister Keit Pentus-Rosimannus teatas sotsiaalmeedias, et astub teisipäeval ametist tagasi, lahkub poliitikast ja asub tegema ettevalmistusi kontrollikoja liikme ülesannete tulemuslikuks täitmiseks.

"Head sõbrad, tõmban täna joone alla ühele 19-aastasele etapile oma elus. Lõpetan väga pingelisi, aga ka väga huvitavaid aegu ja suuri otsuseid sisaldanud tegevuse Eesti poliitikas," kirjutas Pentus-Rosimannus sotsiaalmeedias.

"Minu töö selles valitsuses on tehtud ja ma astun rahandusministri ametist tagasi, et anda teed järgmistel valimistel kandideerijatele ning keskenduda ise Euroopa Kontrollikoja liikme tööga seotud ettevalmistusele," tõdes peagi lahkuv rahandusminister.

Pentus-Rosimannus märkis, et tema otsus poliitikast lahkuda tähendab, et ta ei naase ka alates kolmapäevast riigikokku, vaid siirdub paariks kuuks vanemapuhkusele.

Poliitik kinnitas ka, et ei kandideeri kevadistel riigikogu valimistel ja lahkub Euroopa kontrollikoja liikme ametisse kinnitamise korral ka Reformierakonna aseesimehe kohalt ja juhatusest.

Reformierakonna juhatus koguneb teisipäeva õhtul kohtumisele, kus nimetab uue rahandusministri kandidaadi.

Toimetas Markus Järvi