Sihtasutuse Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks juhatuse liikmed Varro Vooglaid, Markus Järvi ja Toomas Vooglaid osalesid Saksamaal organisatsiooni Perekond, Traditsioon ja Eraomand tänavakampaanias sealsetes koolides levitatava sooideoloogia vastu.

Neljapäeval, 14. juunil, osalesid Sihtasutuse Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks (SAPTK)  juhatuse liikmed Saarbrückenis tänavakampaanias Saksamaa koolides levitatava nn sooideoloogia vastu.

Ühes kaasvõitlejatega Itaaliast, Poolast, Šveitsist, Hollandist, Ameerika Ühendriikidest, Brasiiliast ja Saksamaalt tuldi tänavale perekonna, traditsiooniliste väärtuste ja kristliku tsivilisatsiooni kaitseks. Möödakäijatele jagati petitsioone ning kampaania viidi ellu sellisel viisil, nagu seda organisatsioonis Perekond, Traditsioon ja Eraomand aastakümneid on harjutud tegema.

"Omandasime kogemusi tänavakampaania läbiviimiseks, kogudes Saarbrückenis allkirju petitsioonile sooideoloogia juurutamise vastu Saksamaa koolides," selgitas SAPTK juhatuse liige Toomas Vooglaid.

"Üldiselt suhtuti meie kampaaniasse tähelepanu ja huviga, muidugi oli ka ignoreerijaid ja halvakspanijaid. Märkimisväärne hulk tänaval liikujaid, tunde järgi öeldes tubli kolmandik, olid ilmselgelt immigrandid. Kokku jaotasime kolme tunniga ligi 2,5 tuhat petitsiooni," meenutas Vooglaid.

SAPTK juhatuse esimehe Varro Vooglaidi arvates annab Saarbrückeni kogemus ennekõike sissevaate Saksamaa praeguse aja tänavapilti, mis on kõike muud kui lootusrikas.

"Islamiseerumise tase on tõepoolest lihtsalt peadpööritav ning tänaval viibides ei olegi enam eriti sellist tunnet, nagu toimuks see kõik Euroopas. On mõtlemapanev, et tulla elementaarse loomuseadusliku moraalse sõnumiga praeguse aja Euroopas tänavale teeb sinust seal justkui võõrkeha, samal ajal kui aina suurem ja jõulisem moslemi kontingent on muutunud justkui foonina täiesti normaalseks. Samuti torkab silmas kohaliku noorema põlvkonna moraalne ja kultuuriline mandumine, mille väljenduseks on individualistlik-hedonistlik ellusuhtumine ning muuhulgas ükskõiksus põhimõtteliste küsimuste suhtes või siis innukas, ent üksnes propagandistlikul tasandil omaks võetud poolehoid valitsevale ideoloogiale," tõdes Varro Vooglaid.

"Tähelepanuväärselt oli meie meeleavaldusel kohal ka ANTIFA esindajad, aga ilmselt arvulises vähemuses olemise tõttu ei läbenud nad otsesele rünnakule tulla, vaid piirdusid solvangute ja meie petitsioonide puruks rebimisega. Igal juhul on selge, et kultuuriliste suundumuste seisukohast on tänav kui selline just sümboolsel tasandil väga oluline võitlusväli ning konservatiivid peaksid kindlasti seadma endale eesmärgiks sel rindel võitlusse sekkuda ja võimalikult palju kaotatud maad tagasi võita."

"Kogemus oli jõuline ja ülendav, aga vähemalt samavõrra õpetlik ja kasulik," tunnistas Markus Järvi.

"TFP tänavakampaaniates väljenduvad väärtused, mis minu jaoks on kõige kallimad ja südamelähedasemad: militaarne hoiak ja võitlev vaim. Me pole siia tulnud selleks, et pea norus revolutsionääridele alla vanduda. Me oleme püha Katoliku Kiriku liikmed, kelle kutsumuseks on avalikult võidelda kristlikku tsivilisatsiooni süstemaatiliselt lammutava revolutsiooni vastu kuni surmani. Allaandmise võimalus on reserveeritud üksnes igat liiki sotsialistidele ja teistele kultuurilammutajatele," lisas Järvi.

"TFP tänavakampaaniad asetavad inimesed just selle fakti ette: me oleme siin ja ära ei lähe. Me oleme teie kõigi ees, et anda tunnistust muutumatutest ja tõestest väärtustest."

Katoliiklastest ilmikute organisatsiooni Traditsioon, Perekond ja Eraomand (portugali keeles Tradição, Família e Propriedade ehk TFP) asutas aastal 1960 Brasiilia mõtleja ja ühiskonnategelane Plinio Corrêa de Oliveira. TFP seisab vastu revolutsioonilistele suundumustele, mille eesmärgiks oli ja on lammutada kristliku tsivilisatsiooni alustalad.

TFP algusaegadel oli peamiseks revolutsiooniliseks suundumuseks kommunism, mis kahetsusväärselt levis ka Ladina-Ameerika katoliiklikes ringkondades. Paljuski tänu TFP jõulistele ja võitluslikele tänavakampaaniatele suutis Brasiilia ühes teiste Ladina-Ameerika riikidega vältida otsesesse kommunistlikku diktatuuri langemist.

Sihtasutus Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks asutati Tallinnas 2011. aasta lõpus ja alustas aktiivset tegevust 2012. aasta sügisel inspireerituna ülemaailmsest vasturevolutsioonilisest liikumisest Traditsioon, Perekond ja Eraomand (TFP).

SAPTK asutajad ja juhatuse liikmed Varro Vooglaid, Markus Järvi ja Toomas Vooglaid kuuluvad rahvusvahelise TFP ridadesse.

Toimetas Markus Järvi