USA president Donald Trump ja Poola ametivend Andrzej Duda (vasakul) Valges Majas käesoleva aasta 18. septembril. Foto: Scanpix

President Donald Trumpi juhitud Ühendriike näevad kõige roosilisemas valguses "populismi" poole kalduvad Euroopa rahvad, toob värskest Pew' uuringust esile konservatiivne portaal Breitbart.

Kõige soojemalt pooldab praegust Ameerikat Poola, kus vastav protsent on suisa 70. Poolakatele järgnevad madjarid (63 protsenti), itaallased (52) ja britid (50).

Kõige negatiivsemalt suhtutakse USA uutesse arengutesse kümnest küsitlusse kaasatud riigist Saksamaal (30 protsenti poolehoidu).

Pew toob esile ka tõsiasja, et Trumpi USA paistab meeldivat just sellistele eurooplastele, kes suhtuvad soosivalt oma kodumaal tegutsevatesse "populistlikesse" erakondadesse.

Näiteks on USA suhtes heal arvamusel 57 protsenti Marine Le Peni parteid Rahvuslik Liit (endine Rahvusrinne) pooldavatest prantslastest, samal ajal kui Rahvuslikku Liitu negatiivselt suhtujate vastav protsent on vaid 36.

Sarnane pilt valitseb ka selliste erakondade toetajate ja vastaste vallas nagu Alternatiiv Saksamaale (AfD), Liiga (endine Põhjaliiga) ja Viie Tähe Liikumine Itaalias, Suurbritannia Iseseisvuspartei (UKIP), Jobbik Ungaris ning Vabaduspartei Hollandis, kirjutab Pew.

Oma juhtmõttena toonitab Pew siiski seda, et USA rahvusvahelise kuvandi käbarad käivad jätkuvalt halvasti.

Kohe ülevaate alguses tuuakse esile, kuivõrd kaikuva kolinaga kukkus globaalne arvamus Ameerikast aasta tagasi.

Pew' uuring: parem- ja pahemleeri on asendamas "populism" vs. establishment