Pfizer/Biontech vaktsiin Foto: Bigstockphoto

Ravimiettevõte Pfizer teatas, et kavatseb hakata koos BioNTech SEga välja töötatud Covid-19 vaktsiini müüma USA vabaturul ja soovib ühe doosi eest saada 110 kuni 130 dollarit. 

Pfizer peab Ameerika Ühendriikides tervisekindlustust pakkuvate ettevõtetega veel läbirääkimisi, kuid Pfizeri esindaja sõnul oodatakse, et vaktsiini hind jääb mainitud vahemikku, vahendab Wall Street Journal.

Ettevõte kavatseb tarnida vaktsiini oma tavaliste hulgimüügikanalite kaudu ja nagu tavaliselt ravimite puhul, pakutakse teatud juhtudel ka allahindlusi. Samuti hakatakse vaktsiini müüma ühe-, mitte mitmedoosistes viaalides, nagu seda tehti pandeemia ajal.

Pfizeri sõnul jõuavad Covid-19 vaktsiinid USA vabaturule kõige varem järgmise aasta alguses, kuid see sõltub paljudest asjaoludest, sealhulgas riiklike lepingute lõppemise ajast ja olemasolevate varude ammendumisest.

Ettevõte eeldab, et suurema osa inimeste, kellel on tervisekindlustus, jaoks ei hakka vaktsiinid midagi maksma. Siiani süstitakse inimesi Covid-19 vastu tasuta. 

Covidi süstid hakkavad väidetavalt "peegeldama" igaaastaseid gripivaktsiine.

Ameerika Ühendriigid maksid esimese saja miljoni Pfizer-BioNTechi vaktsiinidoosi eest 19,50 dollarit. Möödunud suvel sõlmitud lepingus oli doosi hinnaks ümmarguselt 30,50 dollarit.

Toimetas Karol Kallas