Antiookia Ortodoksi Kiriku hierarh, Seidnaya piiskop Luukas, paljastab meediale antud intervjuus rängad kannatused, mida Süüria õigeusklikest kristlased on kogenud pärast mässuliste poolt Bashar Al-Assadi režiimi vastu käivitatud ülestõusu vallandumist (järgnev reportaaž on koostatud agionoros.ru poolt).

Tänaseks on süstemaatiliselt kristlike pühakodasid hävitavate moslemimässuliste poolt kodudest pagendanud 138 000 kristlast. „Nad lihtsalt tapavad inimesi, sest inimelul ei ole nende silmis mingisugust väärtust." Nende sõnadega võtab piiskop Luukas kokku olukorra riigis.

Homsi linnas sooritavad valitsusvastased mässajad kristlaste massimõrvu. Tapetute hulk ulatub sadadesse. Massimõrvadele lisandub mitu tosinat vägistamisjuhtumit.

„Kirikute rüvetamise ulatus on suur. Pühakodasid põletatakse, rüüstatakse, nende seinad on purustatud. Kuid miks peaksid bandiidid kelle jaoks ei ole inimelul mingisugust kaalu säästma siis kohti, kus me Jumalat teenime? Koguduste liikmeid pekstakse ja rünnatakse. Süüria revolutsioonilisele liikumisele on seevastu antud „õiguslik alus“, kuna keegi ei tõsta häält selle vastu mis on tegelikult toimumas.“

„Meie esivanemad on siin elanud ammu enne aega, mil islam jõudis Süüriasse. See maa on läbi immutatud loendamatute märtrite verest, kes elasid üksnes selleks, et anda tunnistust armastusest." Need on sõnad mis kostuvad piiskop Luukase huultelt. Mehe, kes vaatamata luupainajalikele kannatustele kutsub moslemeid endiselt oma vendadeks. Kas saakski see olla teisiti? Õigeusklikel on ju keelatud teisi religioone vihata.

Ometi on Süüria õigeusklikud hüljatud oma armutu saatuse hoolde. Neist on saanud moslemifanaatikute abitud ohvrid, kelle toeks jääb siiski palve ja lootus Issandasse, kes ei hülga kunagi neid, kes Temasse usuvad.

Vaata seonduval teemal: