Loosung Toompea meeleavaldusel. Foto: Veiko Vihuri

Neljapäeval, 10. veebruaril algusega kell 11.00 toimub Toompeal, Stenbocki maja ees taas pikett, millega nõutakse koroonapiirangute viivitamatut lõpetamist.

Pikett toimub valitsuse hoone lähistel juba kaheksandat korda ning seda korraldab Sihtasutus Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks (SAPTK).

"Valitsuse poolt välja hõigatud lubadus lõpetada vaktsiinipasside süsteem 21. veebruaril paistab olevat valelik, sest kõnealuse piirangu lõpetamine on pandud sõltuma ebarealistlikest ja pealegi mitteasjakohastest numbritest. Niisugune kodanike lollitamine tuleb viivitamatult ära lõpetada," toonitab SAPTK juhataja ja pikettide peakorraldaja Varro Vooglaid.

"Sadade tuhandete inimeste jätkuv ühiskonnaelust kõrvale tõrjumine lihtsalt selleks, et survestada neid laskma endale süstida lõpetamata ohutusuuringutega aineid, mis on töötatud välja sootuks teistsuguse kui praegu leviva viiruse vastu ning mis on seetõttu totaalselt ebatõhusad, on sõna otseses mõttes kuritegelik," lisab ta.

Lisaks vaktsiinipasside süsteemi lõpetamisele nõutakse piketiga ka maskikandmise kohustuse tühistamist, sest kumbki piirang ei ole reaalselt taganud viiruse leviku peatamist ning pealgi pole praegu levivat viirust võimalik pidada eriti ohtlikuks viiruseks, mille peatamiseks oleks suurte piirangute rakendamine üldse õigustatud.

Piketi korraldajad rõhutavad vajadust mitte alluda võimalikele provokatsioonidele ja paluvad nende esinemisel hoiduda füüsilistest konfliktidest.