Poola piiritara visualiseering. Pilt: Twitter/M. Kamiński

Valitsuse tellimusel alustati Poola ehitusettevõtjate poolt jaanuari lõpus piiritara ehitamisega Valgevene piirile. Piiritara on viis ja pool meetrit kõrge ning katab poole Poola-Valgevene piirist.

Poola Piirivalve teatas, et alustati 186 kilomeetri pikkuse piiritara ehitamisega riigi idapiirile Valgevenega. Piiritara ehitus läheb maksma 1,6 miljardit zlotti (349 miljonit eurot) ja tegemist on Poola Piirivalve seni suurima ehitusobjektiga, vahendab uudistekanal ReMix

Eelduste kohaselt saab piiritara valmis käesoleva aasta juuni lõpuks.

186 kilomeetrise piiritara ehitamiseks kasutatakse ligi 41 000 terasest tala ja teist sama palju terasest poste. Terast kulub piiritara ehitamiseks kokku viiekümne tonni ümber. Tarasse ehitatakse 22 väravat.

Poola piirivalve kõneisiku sõnul rajatakse tara viisil, et see mõjutaks keskkonda võimalikult vähe. Tara rajamiseks langetatakse nii vähe puid, kui see on vähegi võimalik ja tara ise ehitatakse mööda piiri kulgeva tee kõrvale.

Poola Piirivalve piiritara ehitamist tutvustav reklaamiklipp.

Laupäeval teatas Piirivalve, et käesoleval aastal on Valgevene-Poola piiri üritanud ületada rohkem kui 800 sisserändajat. Frontexi andmed näitavad, et võrreldes 2020. aastaga üritas üle Euroopa Liidu idapiiri Liitu tungida 1069 protsenti rohkem ebaseaduslikke sisserändajaid.

Teisipäeval teatasid Poola võimud, et esmaspäeval (24.01.2022) üritas Valgevenest Poola siseneda 17 migranti, kellest 11 olid iraanlased, kaks Liibanonlased, kolm Ghana päritolu inimest ja üks Süüria kodanik. Kõik peeti kinni.

Toimetas Karol Kallas