Poolakad 2015. aasta 25. juulil protesteerimas Euroopa Liidu plaani vastu tuua maale tuhandeid moslemitest migrante. Foto: Scanpix

Poola parlamendi asespiikri Ryszard Terlecki hinnangul seisab Euroopa Liit silmitsi suurima kriisiga oma ajaloos tulenevalt laienevast lõhest ida-lääne suunal.

"Me ütleme ülima kindlusega, et me ei taha kahekiiruselist liitu," vahendab Poola tipp-poliitikut Breitbart.

"Me ei taha pöörduda tagasi aega, mil Euroopa oli lõhestatud, ning kui Saksamaa, Prantsusmaa – peamised tooniandjad Euroopa Liidus – näevad sellist lõhet kui nende jaoks kõige käepärasemat [teed] ja selle läbi suruvad, siis meie Ida- ja Kesk-Euroopas lubame mobiliseeruda," hoiatas Terlecki.

Asespiiker kinnitas, et kunagine sotsialismileer on "väga kiindunud oma suveräänsusse" ning selgitas, et nad peavad oluliseks "väärtusi, mille Lääne-Euroopa liberaalne establishment on täna hüljanud."

Üheks selliseks väärtuseks on kristlikud alused ja traditsioonid, mida kiivalt kaitsevad nii Poola kui Ungari peaminister Viktor Orbán.

Sellele viidates kinnitas Terlecki, et "meie osas Euroopast respekteeritakse [seda] religiooni, kuid Lääne-Euroopas [kristlust] ignoreeritakse või surutakse seda avalikust ruumist välja."

Ülaltoodud loosungi teine ots. Foto: Scanpix