Ordo Iurise juht Jerzy Kwaśniewski Foto: Ordo Iuris

Poola konservatiivne katoliiklik mõttekoda Ordo Iuris on välja töötamas uut seaduseelnõud, mis keelustaks kõik genitaalide mutilatsioonide operatsioonid alaealistel. 

Praegu on alaealiste "soovahetuse" operatsioonid Poolas lubatud vanemate nõusolekul, kuid koostamisel olev seaduseelnõu kava näeks ette selliste protseduuride keelustamise koos kõikide operatsioonis osalenute karistamisega kuni 3-aastase vabaduse kaotusega, vahendab Remix News

Ordo Iurise sõnul sai seaduseelnõu välja töötamise katalüsaatoriks Łukasz Sakowski juhtum. Sakowski on homoseksuaalsete kalduvustega mees, kes väitis, et teda manipuleeriti vastu võtma hormonaalravi transseksuaalist mehe poolt, mistõttu ta kannatas jäädavate füüsiliste ja vaimsete tervisekahjustuste käes. 

Ordo Iurise juht Jerzy Kwaśniewski võttis oma organisatsiooni seisukoha kokku järgmises avalduses: „On aeg lõpetada oma laste köndistamine. On aeg teha lõpp nende keemilisele kastreerimisele. Meil on olnud juba piisavalt tragöödiaid, milles lapsed on gender-ideoloogia poolt ajupestuna võtnud vastu otsused, mis on päädinud nende kehade pöördumatu rikkumisega seoses hormonaalse tasakaalu segi keeramisega". 

Ordo Iuris kutsub seetõttu kõiki Poola poliitilisi parteisid üles koostatud seaduseelnõud toetama. Juhul, kui seaduseelnõu peaks vastu võetama, on oodata järjekordset Varssavi kokkupõrget Brüsseli bürokraatiaga, mis on juba korduvalt noominud Poolat LGBT liikumist mitte soosiva poliitika pärast. 

Toimetas Adrian Bachmann