Angela Merkel tervitamas Taavi Rõivast, 24. mai 2016. Foto: Michael Sohn, AP/Scanpix

Pühapäeval avaldatud küsitluse valguses on kantsler Angela Merkeli populaarsus languses ning 50 protsenti sakslastest on tema neljanda ametiaja vastu.

Juulikuine vägivaldsete rünnakute seeria Saksamaal on tõmmanud tähelepanu keskmesse Merkeli avatud uste poliitika, misläbi lubati mullu riiki sadu tuhandeid migrante Lähis-Idast, Aafrikast ja mujalt.

Pooled Emnidi poolt Bild am Sonntagi tellimusel küsitletud 501 inimesest olid selle vastu, et Merkel jääks ametisse ka pärast 2017. aasta üldvalimisi, vahendab Breitbart. Merkeli jätkamist kantslerina soovis 42 protsenti vastanutest.

Kui Bild am Sonntag viimati ehk mullu novembris sarnase küsitluse läbi viis, olid Merkeli neljanda ametiaja poolt 45 protsenti ja vastu 48 protsenti küsitletud kodanikest.

Nagu ütles Saksa ajalehele riikliku migratsiooni- ja põgenikeameti (BAMF) juht Frank-Jürgen Weise, ootab ta tänavu maksimaalselt 300 000 põgeniku saabumist Saksamaale.

Läinud teisipäeval kohalikes Saksa ajalehtedes avaldatud intervjuus vastas Merkel küsimusele oma plaanide kohta 2017. aasta valimistel, et kommenteerib seda, kui aeg on küps.