Rohevandaalid Porsche esinduses Foto: Scientist Rebellion Twitteri konto

Rohevandaalid liimisid end autoesinduses põranda külge ja kaebasid seejärel ebainimliku kohtlemise üle.

Liikumise "Scientist Rebellion" liikmed liimisid end Porsche esinduse betoonpõranda külge, vahendab Briti meediaportaal Joe. Paraku oli õige pea tööpäeva lõpp ja esinduse töötajad kustutasid tuled, lülitasid kütte välja ning jätsid aktivistid omapäi. 

Üks rohevandaalidest kaebas, et esinduse töötajad keeldusid enne lahkumist andmast neile nõusid enese kergendamiseks, aktivistid ise põranda külge liimituna liikuma ei saanud. 

"Nad keeldusid meie nõudmisest anda meile nõud urineerimiseks ja raskemaks eneseväljutamiseks, et me saaksime seda teha korralikul viisil, kuna me olime kinni liimitud. Ja nad lülitasid ka kütte välja," kurtis üks roheaktivistidest. 

Osad aktivistidest alustas nõudmise mittetäitmise pärast näljastreiki. Nad veetsid esinduses terve öö ja väidetavalt said nende käed liimimise tõttu "korralikult kahjustada" ning vajasid seepärast arstiabi. 

Rohevandaalid valisid Saksa autoesinduse protesti näitamiseks põhjusel, et Saksamaa majandus on "teistest palju rohkem saanud kasu fossiilkütustest ja ressursside ekspluateerimisest." Samuti leidsid nad, et Saksamaa on "läbi põrunud kliima- ja mitmekesisuse eesmärkide saavutamisel."

Toimetas René Allik