Marina Kaljurand ja Siim Kallas. Foto: Juss Saska, Postimees/Scanpix

Väljaanne Postimees meenutab neile, kes näevad ametist lahkunud välisministris Marina Kaljurannas “sõltumatut” ja erakondadevälist presidendikandidaati, et tema otsus kandideerida valimiskogus ei tulnud ilma Reformierakonna oluliste liikmete toetuseta ja vastandumine on näiline.

Postimehe hinnangul paistab Kaljuranna otsusest loobuda välisministri kohast ja kandideerida presidendiks valimiskogus välja protest Siim Kallase taha koondunud Reformierakonna vastu, jättes nii avalikkusele kui ka valijameestele mulje, nagu oleks tegemist sõltumatu kandidaadiga.

Kuid see mulje ei pea paika ja Marina Kaljuranna vastandumine Reformierakonnale on pelgalt näiline.

“On selge, et Marina Kaljuranna otsus kandideerida valimiskogus ei tulnud ilma Reformierakonna oluliste liikmete, teiste seas eelmise välisministri Keit Pentus-Rosimannuse toetuseta. Seega on vastandumine erakonnale näiline. Kui kellelegi vastandutakse, siis erakonna esimehele Taavi Rõivasele,” öeldakse Postimehe juhtkirjas.

Postimehe arvamusloos märgib kommunikatsiooniekspert Agu Uudelepp, et Marina Kaljuranna taga on teiste seas perekond Rosimannused, “kelle poliitikatunnetuses pole mõtet kahelda”.

Loe lisaks:

Martin Helme: Kaljurand on Reformierakonna ühe tiiva käepikendus