Piketeerija riigikogu hoone ees enne kooseluseaduse kolmandat lugemist, 9. oktoober 2014. Foto: Scanpix

Väljaanne Postimees leiab juhtkirjas, et kooseluseadus ei peaks olema Eesti sisepoliitika keskmes ja et populistide võidujooks ei vii Eesti elu edasi.

Möödunud nädalal sai avalikkus teada, et justiitsminister Urmas Reinsalu (IRL) soovib valitsuselt toetust Konservatiivse Rahvaerakonna eelnõule, mis näeb ette kooseluseaduse kehtetuks tunnistamise.

Postimehe arvates õõnestab Eesti riigi autoriteeti asjaolu, et parlamendis pole suudetud rakendusakte vastu võtta, sest seadusel, mida ei saa rakendada, pole mitte mingit mõtet.

“See teema ei peakski olema Eesti sisepoliitika keskmes, ehkki sobib erinevat sorti padupopulistidele kahtlemata suurepäraselt sparringuteemaks, muuhulgas ka Reinsalule endale. Seda eriti valimiskampaania ajal. Kuid populistide võidujooks ei vii Eesti elu edasi ning seepärast ei tohi üldist hüve poliitikute isiklike huvide ohvriks tuua,” võib lugeda Postimehe juhtkirjast.

Kooseluseadus võeti küll lihthääleenamusega napilt vastu 2014. aasta oktoobris, kuid see pole jõustunud, sest vähemalt 51 poolthäält vajavad rakendusaktid ei ole parlamendis seni poliitilist toetust leidnud.